Kupowanie w hurtowni bez działalności – poradnik

0
3179
Współpraca z hurtowniami

Sprzedaż bez działalności możliwa jest od 2018 roku, z czego chętnie korzystają raczkujący na rynku e-commerce przedsiębiorcy. Pamiętaj, że start e-biznesu uzależniony jest nie tylko od możliwości prawnych, ale także znalezienia kontrahenta. Podpowiadamy, jak współpracować z hurtownią bez firmy!

Spis treści artykułu:

    1. Dropshipping bez działalności gospodarczej
    2. Kupowanie w hurtowni bez działalności
    3. Dropshipping: hurtownie bez firmy

Dropshipping bez działalności gospodarczej


Konstytucja Biznesu wprowadzająca pojęcie działalności nieewidencjonowanej znanej także jako nierejestrowana i nierejestrowa umożliwiła prowadzenie dropshippingu bez działalności gospodarczej. Na mocy ustawy, bez zakładania firmy możesz co miesiąc osiągać przychód równy połowie płacy minimalnej ustalonej na dany rok. W 2022 roku jest to 1505 zł.

Wyliczenia prowadzone w odniesieniu do przychodu (wszystkich kwot wpływających na Twoje konto bez odliczania kosztów zakupu towaru) wskazują, że dropshipping bez firmy najlepiej sprawdza się przy niedrogich produktach, na które narzucasz wysoką marżę.

Możliwość prawna sprzedawania bez działalności to dopiero początek przygotowania e-sklepu do prężnej działalności. Przyszedł czas na znalezienie hurtowni dostarczającej towar!

Kupowanie w hurtowni bez działalności


Z zasady kupowanie w hurtowni bez działalności gospodarczej nie jest możliwe, ponieważ hurtownia – jak sama nazwa wskazuje – zajmuje się sprzedażą hurtową. Selekcja e-sklepów, do których dostarczany jest towar ma wiele zalet m.in.:

  • brak nadużyć związanych z kupnem produktów w niższych cenach wyłącznie na własny użytek,
  • kontrolowanie rynku, na którym nie pojawiają się sprzedawcy oferujący towary z bardzo niską marżą.

I choć hurtownie decydujące się na współpracę bez firmy (z osobą prywatną) należą do mniejszości, warto ich poszukiwać! Oczywiście, musisz liczyć się z tym, że jako osoba kupująca w hurtowni bez działalności nie otrzymasz preferencyjnych warunków zarezerwowanych dla wieloletnich kontrahentów.

Szukaj kontrahentów w grupie HURTOWNIE oferuję/szukam + DROPSHIPPING!

Dropshipping: hurtownie bez firmy


Dostawców współpracujących z osobami bez firmy warto poszukiwać wśród mniejszych hurtowni. Te największe prawdopodobnie nie będą zainteresowane kontaktem biznesowym, który z założenia nastawiony jest na niewielką ilość produktów sprzedawaną na początku działalności. Posiadając sklep na Sky-Shop.pl skorzystasz z gotowych integracji z hurtowniami podejmującymi współpracę bez firmy!

Co ciekawe, niektórym sprzedawcom udaje się nawiązać kontakt z hurtowniami, które początkowo nie godziły się na współpracę z osobami sprzedającymi na podstawie działalności nierejestrowanej. Jak to możliwe? Wszystko jest kwestią uzgodnień! Jednym z najlepszych argumentów jest chęć podjęcia współpracy o charakterze B2B natychmiast po przekroczeniu progu przychodu określonego przez ustawę. Zrób wszystko, by udowodnić dostawcy, że e-handel traktujesz poważnie i poszerzenie współpracy jest kwestią czasu.