Ceny w hurtowniach dropshipping. Jak je obniżyć?

0
991
ceny w hurtowniach w dropshippingu

Ceny w hurtowniach dropshippingowych to jeden z gorętszych tematów dotyczących e-commerce. To one stoją za głosami mówiącymi o nieopłacalności integracji z hurtownią dropshippingową. Sprawdzamy, czy na dropshippingu da się zarobić i pokazujemy, jak obniżyć ceny w dropshippingu!

Wysokie ceny w hurtowniach dropshippingowych


O opłacalności prowadzenia dropshippingu w znacznym stopniu decyduje cena w hurtowni. Odgrywa ona jedną z kluczowych ról na początku działalności – gdy starasz się minimalizować ponoszone wydatki i maksymalizować zyski. Nic więc dziwnego, że wysokie ceny w hurtowniach dropshippingowych skutecznie odstraszają przedsiębiorców. Ale czy musi tak być? Skąd w hurtowni biorą się ceny wyższe niż te dostępne na Allegro przy zakupach detalicznych?

1. Sprawdzasz ceny detaliczne, a nie hurtowe.


Zdawać by się mogło, że zapoznanie się z ofertą hurtową przygotowaną dla Ciebie jako właściciela sklepu internetowego jest najbardziej podstawową informacją. Tymczasem coraz częściej można spotkać się z wejściem na stronę hurtowni internetowej i natychmiastowym jej opuszczeniem spowodowanym wysokimi cenami. Błąd!

Informacja, na którą trafiasz w ten sposób dostępna jest dla każdego. Jest to równoznaczne z tym, że nie może zawierać oferty hurtowej!

Publikowanie cen przez hurtownię jest sposobem na prowadzenie sprzedaży detalicznej, a także zabiegiem estetycznym – tak by wchodzący na stronę użytkownik nie czuł dyskomfortu spowodowanego brakiem cen bądź całych produktów. Jak więc uzyskać dostęp do cen hurtowych?

  • Skontaktuj się z hurtownią telefonicznie lub mailowo w celu ustalenia warunków współpracy.
  • Zarejestruj się na stronie hurtowni i zaloguj na swoje konto (czasem aktywowane przez pracownika).

Dopiero wtedy będziesz mógł zapoznać się z ofertą przygotowaną dla sklepów internetowych.

2. Gdy hurtownia sprzedaje detalicznie, dropshipping może się nie opłacać.


Zdarza się, że hurtownia dropshippingowa sprzedaje towary detalicznie. Może jej do tego służyć własna strona internetowa, Allegro bądź inny marketplace. I nie ma w tym nic złego dopóki ceny oferowane kontrahentom w dropshippingu nie są takie same, jak te widniejące na aukcjach.

Przed nawiązaniem współpracy z hurtownikiem warto sprawdzić różnicę w cenach i dopiero po jej poznaniu zdecydować się na wejście w relację biznesową. Na szczęście, hurtownie dropshippingowe rzadko uciekają się do niekorzystnej dla współpracujących z nimi e-sklepów manipulacji ceną.

Jak obniżyć ceny w hurtowni dropshippingowej?


Prawdą jest, że towary sprzedawane przez hurtownię dropshippingowo są nieco droższe od tych, które nabywane są w setkach, a czasem tysiącach sztuk w jednym momencie w modelu tradycyjnym. Różnica spowodowana jest przede wszystkim faktem, że to hurtownik realizuje zamówienia, a Ty nie jesteś w stanie zagwarantować mu sprzedaży wszystkich sztuk, które zostały sprowadzone do magazynu. Czy w takiej sytuacji można obniżyć ceny w hurtowni dropshippingowej?

Tak! Wystarczy, że wybierzesz hurtownię, w której obowiązują progi rabatowe i wypracujesz obrót wymagany do osiągnięcia niższych cen.

W tym modelu początkowo zarobisz mniej, ale później (przy utrzymaniu całych cen dla klientów) zaczniesz zarabiać większe kwoty, co będzie wynika z niższych cen kupna poszczególnych produktów.

Zarobki w dropshippingu


Jak widzisz zarobki w dropshippingu i ich wysokość uzależnione są od wielu czynników. Pierwszym krokiem do sukcesu jest znalezienie kontrahenta, z którym będzie Ci się dobrze współpracowało. To warunki finansowe, jakie Ci zaoferuje odegrają ogromną rolę w rozwijaniu sprzedaży.

Pamiętaj, że integracja z hurtownią dropshippingową to dopiero początek. Wyróżnienie się na tle innych oraz stałe zwiększanie zysków będzie wymagało samodzielnego opracowania opisów produktów, a także ich szczegółowego przedstawienia np. w postaci porad montażowych zawartych na blogu. Co więcej, gdy sprzedając w dropshippingu zorientujesz się, że któreś z produktów dobrze się sprzedają i przynoszą wysoki zysk – kup je do swojego magazynu. Tym sposobem, łącząc sprzedaż dropshippingową z prowadzeniem własnego, niewielkiego magazynu, zwiększysz swoje zarobki!