Dropshipping na Allegro – poradnik krok po kroku

0
10
dropshipping na allegro

Jeszcze niedawno prowadzenie sprzedaży przez Internet wiązało się z koniecznością stworzenia zaawansowanej witryny, wynajęcia magazynu i zainwestowania pieniędzy w ciemno. Dziś możesz zapomnieć o takich wyzwaniach. Do dyspozycji masz bowiem łatwe w obsłudze marketplace’y oraz nowoczesne modele logistyczne.

W naszym artykule podpowiemy Ci, jak połączyć oba te udogodnienia za sprawą dropshippingu na Allegro!

Spis treści artykułu:

  1. Jak działa dropshipping na Allegro?
  2. Jak zacząć dropshipping na Allegro?
  3. Zalety dropshippingu na Allegro
  4. Dropshipping na Allegro a kwestie formalne
  5. Dropshipping na Allegro bez firmy
  6. Ile można zarobić na dropshippingu w Allegro?

Jak działa dropshipping na Allegro?


Decydując się na dropshipping w Allegro, łączysz zalety dwóch bardzo wygodnych rozwiązań. Dzięki innowacyjnemu modelowi logistycznemu możesz szybko wejść na rynek i niskim kosztem rozpocząć sprzedaż. Co więcej, nie musisz inwestować w towar z góry, ponieważ za oferowane klientom produkty zapłacisz dopiero w momencie otrzymania na nie zamówienia. Dropshipping przekłada się też oczywiście na usprawnienie procesu realizacji transakcji, ponieważ za magazynowanie, pakowanie i wysyłkę towaru odpowiadają współpracujące z Tobą hurtownie.

Dochodzą do tego korzyści wynikające z prowadzenia sprzedaży za pośrednictwem Allegro. To największy marketplace w Polsce i jeden z największych na świecie. Możesz dzięki niemu docierać do ponad 18 milionów unikalnych użytkowników każdego miesiąca. Otrzymujesz też dostęp do zaawansowanych narzędzi marketingowych, które pomogą Ci szybko wyróżnić się na tle konkurencji.

Aby wykorzystać pełen potencjał rozwiązania polegającego na połączeniu zalet dropshippingu i Allegro, niezbędna okaże się dobra platforma e-commerce, oferująca funkcję integracji. W ten sposób zsynchronizujesz swój sklep z największym w Polsce portalem zakupowym i zautomatyzujesz takie procesy jak wystawianie produktów na sprzedaż czy obsługa zamówień.

Aby dobrze zrozumieć te zależności, warto zadać sobie pytanie, jak dokładnie wygląda proces sprzedaży w dropshippingu na Allegro:

 1. Integrujesz swój sklep internetowy z hurtownią dropshippingową.
 2. Integrujesz swój sklep internetowy z kontem na Allegro.
 3. Pobierasz dane produktowe z hurtowni do swojego sklepu.
 4. Z poziomu sklepu internetowego wystawiasz aukcje na Allegro.
 5. Klient składa w Allegro zamówienie na wybrany produkt.
 6. Zamówienie automatycznie trafia do panelu w Twoim sklepie.
 7. Przesyłasz zamówienie do hurtowni, która posiada wybrany produkt.
 8. Hurtownia pakuje i wysyła wybrany produkt do Twojego klienta.
 9. Dostarczasz klientowi dowód zakupu i rozliczasz się z hurtownią, zatrzymując marżę jako zysk.

Jak więc widzisz, taki model biznesu pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Nie musisz prowadzić własnego magazynu ani inwestować w towary, które mogłyby się nie sprzedać. Możesz też nie przejmować się wyglądem i obsługą swojego sklepu, ponieważ służy Ci on jedynie jako kanał pośredni – handel odbywa się przede wszystkim w Allegro. Mimo to warto zadbać o infrastrukturę strony, gdyż pozwala ona na szybkie i skuteczne pozyskiwanie nowych klientów.

Prowadząc sprzedaż w dropshippingu na Allegro, koncentrujesz się jednak głównie na działaniach marketingowych i rozwijaniu marki. Logistyką zajmują się współpracujące z Tobą hurtownie, a obsługa zamówień jest niemal całkowicie zautomatyzowana. Warunek takiego komfortu stanowi jednak wykorzystanie wspomnianego już oprogramowania, pozwalającego na integrację sklepu z zewnętrznymi serwisami i narzędziami.

Jak zacząć dropshipping na Allegro?


Jeśli chcesz rozpocząć sprzedaż w dropshippingu na Allegro, postępuj po prostu według następujących kroków:

 1. Załóż firmowe konto na Allegro i podaj niezbędne dane.
 2. Wybierz dobre oprogramowanie sklepowe i stwórz witrynę.
 3. Znajdź hurtownię dropshippingową do współpracy.
 4. Pobierz produkty z hurtowni na stronę swojego sklepu.
 5. Bezpośrednio z panelu administracyjnego sklepu wystaw produkty na Allegro.
 6. Uzupełnij detale aukcji i zacznij sprzedawać.
 7. Zarządzaj wszystkimi zamówieniami z poziomu jednego panelu administracyjnego.

Pamiętaj też, że rozpoczęcie sprzedaży w dropshippingu na Allegro warto poprzedzić rejestracją działalności gospodarczej. Zakładając firmę, ułatwisz sobie podejmowanie współpracy z hurtowniami i wyeliminujesz limit przychodów. Z dalszej lektury naszego artykułu dowiesz się, że taki biznes możesz też prowadzić w ramach działalności nierejestrowanej, choć nie uważamy, aby takie podejście miało większy sens.

Zalety dropshippingu na Allegro


Niektórzy aspirujący sprzedawcy mogą zadawać sobie pytanie, po co właściwie decydować się na dropshipping w Allegro, skoro wystarczy po prostu prowadzić sprzedaż za pośrednictwem własnej witryny internetowej. Jak możesz się jednak domyślić, największy marketplace w Polsce oferuje cały szereg korzyści:

 • Zyskujesz dodatkowy kanał sprzedaży.
 • Otrzymujesz dostęp do ogromnej rzeszy konsumentów o ściśle sprecyzowanych potrzebach.
 • Redukujesz koszty marketingu (o przyciąganie klientów do serwisu dba Allegro).
 • Korzystasz z renomy, jaką Allegro wypracowało sobie przez ostatnie dwie dekady.
 • Możesz szybko i wygodnie przeanalizować działania konkurencji.
 • Maksymalizujesz zyski dzięki programowi Allegro Smart i innym wbudowanym narzędziom marketingowym.

Dropshipping na Allegro a kwestie formalne


O ile przepisy dotyczące prowadzenia tradycyjnego sklepu internetowego powinny być całkowicie jasne, o tyle dropshipping w Allegro może budzić pewne wątpliwości. Od razu zaznaczmy więc, że opisywane rozwiązanie jest w pełni legalne. Regulamin serwisu dopuszcza taki model prowadzenia sprzedaży, ale jednocześnie zakazuje pośrednictwa. Co to oznacza?

Decydując się na dropshipping w Allegro, musisz osobiście odpowiadać za transakcję. To Ty będziesz zawierać z klientami umowę kupna-sprzedaży. Hurtownia dropshippingowa pełni jedynie funkcję Twojego podwykonawcy, który zajmuje się logistyką i realizacją zamówień. Aby uniknąć jakichkolwiek problemów formalnych, zadbaj więc o:

 • uzupełnienie wszystkich zakładek w Allegro (informacje dotyczące firmy, dostawy czy polityki zwrotów),
 • przyjmowanie zwrotów i reklamacji od klientów,
 • realizowanie warunków rękojmi.

Zauważ też, że w niektórych sytuacjach Allegro może poprosić Cię o weryfikację asortymentu. Stanie się tak wtedy, gdy na Twoim koncie nagle pojawi się duża liczba ofert. Wystarczy wtedy jednak przesłać administracji serwisu maila, w którym wyjaśnisz model działania swojego biznesu.

Dropshipping na Allegro bez firmy


Jak wspomnieliśmy wcześniej, prowadzenie sprzedaży w dropshippingu na Allegro w ramach działalności nierejestrowanej jest możliwe, choć nie wydaje się dobrym pomysłem. Po pierwsze ograniczasz sobie w takim przypadku wysokość potencjalnych przychodów – bez firmy możesz zarobić maksymalnie połowę minimalnej pensji brutto (1800 zł miesięcznie w 2023 r.). Po drugie niewiele hurtowni dropshippingowych podejmuje współpracę z klientami indywidualnymi. Podczas zawierania umowy dostawcy wymagają zazwyczaj podania numeru NIP.

Warto pamiętać także o ograniczeniach wynikających z polityki Allegro. Serwis coraz mocniej stawia na współpracę z przedsiębiorcami, zamieszczając oferty wystawiane z kont prywatnych jedynie w sekcji Allegro Lokalnie. 

Ile można zarobić na dropshippingu w Allegro?


Zarobki w dropshippingu na Allegro zależą od wielu różnych czynników. Wpływ na Twoje zyski będą miały zarówno cenniki współpracujących z Tobą hurtowni, jak i prowadzone przez Ciebie działania marketingowe. Zauważ jednak, że do dyspozycji masz całe mnóstwo sprawdzonych sposobów na zwiększanie zarobków w tym modelu. Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na:

 • osiąganie progów rabatowych w hurtowniach – dostawcy oferują bardziej atrakcyjne cenniki sprzedawcom o długim stażu i dużych obrotach,
 • bogatą historię sprzedaży – wyższą sprzedaż generują te konta, które są już dobrze znane użytkownikom Allegro,
 • udział w programie Allegro Smart – dostęp do darmowych dostaw jest dla wielu użytkowników jednym z najważniejszych czynników decyzyjnych podczas zakupów,
 • zdobywanie pozytywnych ocen – status Super Sprzedawcy i pozytywne opinie klientów mogą przekonać do Twoich ofert kolejnych konsumentów,
 • dopracowywanie szczegółów aukcji – zastępuj fabryczne opisy i zdjęcia produktów z hurtowni oryginalnymi treściami, aby wyróżnić się na tle konkurencji i zachęcić użytkowników do zakupów.

👉 Dowiedz się, jak zacząć dropshipping.

Podsumowanie

Nasze porady pomogą Ci krok po kroku rozpocząć sprzedaż w dropshippingu na Allegro. Wystarczy, że zaopatrzysz się w dobrą platformę e-commerce i zintegrujesz swój sklep zarówno z bazami dobrych hurtowni, jak i z firmowym kontem w największym polskim serwisie aukcyjnym. Szybko przekonasz się, że prowadzenie biznesu w tym modelu jest wyjątkowo proste i przyjemne!