Na co zwracać uwagę podczas współpracy z hurtowniami?

0
316
współpraca z hurtowniami

Dropshipping to innowacyjny model, który sprawia, że założenie sklepu internetowego staje się banalnie proste. Wystarczy uruchomić swoją stronę i wybrać hurtownie do współpracy. Dzięki temu, że to one zapewniają asortyment, zajmują się jego magazynowaniem i wysyłką, Ty oszczędzasz sporo czasu i pieniędzy.

Zanim jednak zdecydujesz się na rozpoczęcie sprzedaży internetowej w tym modelu, dowiedz się, na co zwrócić uwagę we współpracy z hurtowniami!

1. Asortyment i komunikacja


Kiedy wybierasz hurtownie do współpracy, absolutnie podstawową kwestią są ich zasoby. Postaw na dostawcę, który dysponuje interesującym Cię asortymentem i może zapewnić Ci wystarczająco szeroki wachlarz produktów.

Akceptacja ciasteczek z kategorii statystyki, marketing jest wymagana do poprawnego działania materiału wideo z Youtube.

Zwróć też uwagę na to, na jakim poziomie stoi komunikacja poszczególnych firm. Czy w ich ofertach łatwo się rozeznać? Zanim wybierzesz hurtownię dla swojego sklepu internetowego, oceń, czy jest ona otwarta na współpracę i kontaktowa.

2. Warunki zwrotów i reklamacji w hurtowni dropshipping


Aby móc przekazać klientom rzetelny regulamin swojego sklepu internetowego, musisz najpierw dowiedzieć się, jaką politykę zwrotów i reklamacji stosują hurtownie, z którymi chcesz współpracować. Większość z nich w ogóle nie uznaje zwrotów, więc przyda Ci się przynajmniej odrobina przestrzeni na przechowywanie takich przesyłek.

Niektórzy dostawcy mogą Ci ułatwić prowadzenie biznesu, przyjmując oddawane produkty do czasu, aż będzie można wysłać je Twojemu następnemu klientowi. W takim modelu gotówka nie trafia z powrotem do Ciebie, ale zostaje niejako „zamrożona”. W dropshippingu zdecydowanie łatwiej o reklamację towaru. Warunki trzeba jednak ustalić z każdą hurtownią indywidualnie.

3. Czy mogę otrzymać kredyt kupiecki?


W niektórych hurtowniach możliwe jest otrzymanie kredytu kupieckiego, który pozwala na odroczenie płatności za wysłane do Twojego klienta towary. Dzięki temu będziesz w stanie utrzymać stałe dostawy bez konieczności ponoszenia dużych kosztów w jednej chwili.

Pożyczka tego typu udzielana jest bezpłatnie. Najczęściej stanowi jednak benefit dla lojalnych kontrahentów, którzy zdążyli już wypracować sobie dobre stosunki z hurtownią. Do czynników wpływających na przyznanie kredytu kupieckiego należą między innymi:

  • dotychczasowe terminowe wpłaty,
  • długość współpracy,
  • wielkość obrotu dostawcy.

4. Z usług jakich kurierów będę korzystał


Hurtownie oferujące dropshipping posiadają zazwyczaj własnych kurierów bądź korzystają ze stałych usług jednej z firm transportowych. Zanim zdecydujesz się na współpracę, musisz dowiedzieć się więcej na ten temat.

Zorientuj się, jakie ceny obowiązują za wysyłkę towaru. Jeśli masz inny pomysł na organizowanie dostaw, możesz także sprawdzić, czy dana hurtownia zaakceptuje kooperację z wybranym przez Ciebie kurierem.

Bardzo ważnym aspektem współpracy z hurtowniami jest dostępność programu Allegro Smart. To w końcu jeden z kluczowych czynników, które zachęcają konsumentów do zakupu w sieci.

Dowiedz się zatem, czy dostawca umożliwi Ci używanie generowanych w systemie Smart etykiet. Jeśli nie napotkasz żadnych przeszkód, dropshipping na Allegro stanie przed Tobą otworem!

5. Czy istnieje możliwość wysyłki za granicę

Standardowe usługi kurierskie to jedna strona medalu. Druga to wszelkie wyjątkowe sytuacje, w których konieczna jest na przykład wysyłka za granicę. Dlatego przed rozpoczęciem współpracy z hurtownią warto dokładnie poznać warunki różnorakich przesyłek – ich koszty, czas trwania oraz przebieg.

Dzięki temu zaoferujesz swoim klientom szeroki wachlarz możliwości i szczegółowe informacje na temat przewidywanego procesu dostawy. Pamiętaj, że każda hurtownia podchodzi do tych kwestii nieco inaczej.

Przy okazji warto dowiedzieć się, czy wybrany przez Ciebie dostawca akceptuje możliwość przyspieszenia wysyłki do klienta. Niektóre hurtownie są skłonne wydać zamówione towary jeszcze przed zaksięgowaniem wpłaty – wystarcza im potwierdzenie przelewu. Wielu Twoich klientów doceni takie udogodnienie.

6. Czy możliwe jest uzyskanie rabatu w hurtowni?


W dropshippingu na dużych obrotach Twojego sklepu korzystasz nie tylko Ty. Dla hurtowni, z którą współpracujesz, jest to równie dobry biznes. Dlatego dowiedz sie, czy w przypadku wygenerowania dużej sprzedaży możesz liczyć na dodatkowe rabaty.

Przedstaw swoją firmę jako wartościowego kontrahenta i postaraj się o zniżki na konkretne produkty lub usługi transportowe. Dostawca, któremu zależy na zwiększonej ilości zleceń, powinien być zainteresowany takim układem.

7. Czy można zarezerwować produkty w hurtowni dropshippingowej?


Niektóre produkty cechują się sezonowością – w pewnym momencie zaczyna brakować ich niemal we wszystkich sklepach. Dlatego górą są wtedy ci sprzedawcy, którzy wciąż mają do nich dostęp.

Mogą oni wówczas podnieść ceny i nie przejmować się konkurencją. Jeśli chcesz zdobyć taką przewagę, zapytaj w swoich hurtowniach o możliwość rezerwacji danego towaru. Zyskasz wtedy pierwszeństwo wśród innych sklepów korzystających z usług tego samego dostawcy.

Sklep internetowy – współpraca z hurtowniami to klucz do sukcesu


Przed rozpoczęciem sprzedaży internetowej zastanów się, jak współpracować z hurtowniami w dropshippingu, aby przedsięwzięcie okazało się opłacalne dla obu stron. Zwracając uwagę na wymienione wyżej aspekty, z łatwością zagwarantujesz swojemu sklepowi sukces!

Masz pytania dotyczące sprzedaży w dropshippingu? Dołącz do grupy Dropshipping bez tajemnic!