Jakie funkcje musi mieć integracja z hurtownią?

0
781
funkcje integratora z hurtowniami

Integracja z hurtownią dropshippingową to podstawa prowadzenia sklepu internetowego bez magazynu. To stopień automatyzcacji procesów oraz możliwości konfiguracji mechanizmu będą kluczowe zarówno dla przygotowania e-sklepu do sprzedaży, jak i jego późniejszego prowadzenia. Zobacz, jakie funkcje musi mieć integracja z hurtownią!

Jaką rolę pełni integracja z hurtownią?


Rolą integracji z hurtownią jest dostarczenie Ci zawsze aktulnych danych związanych ze sprzedawanymi produktami oraz zaumatyzowanie wszelkich możliwych procesów.

W rzeczywistości mechanizm integracji pełni rolę mostu pomiędzy hurtownią dropshippingową a sklepem internetowym.

Na rynku e-commerce istnieje szereg rozwiązań przystosowanych do przesyłania danych z hurtowni do sklepu oraz ze sklepu do hurtowni. Choć często nazywają się bardzo podobnie, a niejednokrotnie tak samo – różnią się zakresem funkcji. Początkujący sprzedawca może jeszcze nie dostrzegać różnic pomiędzy systemami, jednak odczuje je w chwili gdy sprzedaż zacznie nabierać tempa. Dlaczego wybór zaawansowanego rozwiązania jest tak ważny?

 • Pozwoli ono wykonywać masowe operacje, dzięki czemu zaoszczędzisz mnóstwo czasu.
 • Wykona za Ciebie żmudną pracę związaną z wprowadzaniem danych produktówych.
 • Zadba o aktualizowanie informacji, byś nigdy nie sprzedawał produktów, których nie ma już w magazynie hurtowni dropshippingowej.

Co musi mieć dobry integrator z hurtowniami?


Dobry integrator z hurtowniami musi posiadać szerokie możliwości konfiguracji. To dzięki wbudowanym funkcjom dopasujesz system do swoich potrzeb. Jakich udogodnień powinieneś szukać?

Możliwość wyboru częstotliwości aktualizacji


Częstsza aktualizacja danych w sklepie = większe korzyści dla sklepu internetowego mającego pewność, że wszystkie dane są zgodne ze stanem faktycznym – zwłaszcza te związane z ilością produktów w magazynie hurtowni.

Nie zapominaj o tym, że posiadanie zawsze aktualnych danych wymaga częstego aktualizowania ich po stronie hurtowni.

W praktyce oznacza to, że ilość aktualizacji na dobę powinieneś wybierać z uwzględnieniem tego, jak często robi to hurtownia. Przykładowo:

Twój sklep pobiera dane z hurtowni aż 8 razy na dobę. Hurtownia aktualizuje swoje pliki 1 raz – każdego ranka.

W takiej sytuacji stale pobierasz te same informacje, co w żaden sposób nie wpływa na jakość Twojej pracy. Właśnie dlatego możliwość wyboru częstotliwości aktualizacji danych z hurtowni jest tak ważna! Po co przepłacać za coś, z czego nie skorzystasz?

integrator sklepu z hurtownia
Sky-Shop.pl pozwala aktualizować dane z hurtowni nawet 8 razy na dobę!

Wybór, które parametry są pobierane automatycznie


Standardowo moduł integracji z hurtowniami pobiera dane takie jak:

 • cena,
 • ilość (stan magazynowy),
 • zdjęcia,
 • tytuł,
 • opis,
 • parametry.

Zdawać by się mogło, że jakiekolwiek ogarniczenie pobierania danych z hurtowni jest zupełnie bezsensowne.

Tymczasem dla sprzedawców wprowadzających własne tytuły produktów, opisy bądź zdjęcia, możliwość wyłączenia aktualizacji tych elementów jest kluczowa!

W przeciwnym razie cała praca włożona w lepsze przygotowanie towarów do sprzedaży zostanie zaprzepaszczona. Dlaczego? Ponieważ mechanizm integracji z hurtowniami zmieni je na dane zawarte w pliku – wraz z pobraniem innych parametrów np. stanu magazynowego.

Pobieranie wybranych towarów


Współpracując z hurtownią dropshippingową chcesz handlować całym je asortymentem? Dobrze! Pobierasz całe drzewo kategorii do swojego sklepu internetowego i gotowe. Co w sytuacji, gdy Twoje zainteresowanie wzbudziły artykuły konkretnego producenta bądź kilka z oferowanych kategorii przedmiotów np. „myszki bezprzewodowe”?

Integrator z hurtowniami musi umożliwić Ci wybór towarów na podstawie różnych zmiennych np. producenta!

Ustawienia pobierania na podstawie ceny


Chcesz, żeby Twój asortyment opierał się o produkty nie tańsze niż 30 zł? Sprzedajesz towary w cenie nie wyższej niż 300 zł? Ustawienia pobierania na podstawie ceny pozwolą Ci szybko i sprawnie wybrać artykuły, którymi zdecydowałeś się handlować!

Tworzenie reguł marż


W dropshippingu duża ilość produktów dostępnych w e-sklepie nikogo nie dziwi. Nikogo nie powinna dziwić też chęć prowadzenia polityki cenowej zróżnicowanej dla poszczegółnych grup produktów.

Dobry integrator z hurtownią umożliwia tworzenie reguł marż.

W praktyce oznacza to automatyczne narzucanie marży określonego rzędu na zgrupowane wcześniej produkty np. z uwzględnieniem kategorii lub producenta.

Zaokrąglanie cen


Automatyczne reguły marż pozwalają zapomnieć o ręcznym dodawaniu cen produktów. To jednak nie koniec operacji dotyczących cen, jakie możesz wykonać przy pomocy mechanizmu. Integrator z hurtownią powinien posiadać możliwość zaokrąglania cen.

Ustalenia dostawy dla danych produktów


Duże hurtownie dropshippingowe lokują swoje magazynu w różnych miejscach kraju. Między sobą różnią się nie tylko lokalizacją, ale także cenami dostaw produktów. Właśnie dlatego mechanizm integracji z hurtowniami musi pozwolić na ustalenie dostawy dla danych produktów – tak, by klient zawsze zapłacił wystarczającą sumę za przesyłkę wybranych towarów.

Automatyczne oznaczanie jako nowość


Nowością w Twoim sklepie będą produkty, które w dopiero co pojawiły się w ofercie hurtowni. Zadaniem integratora jest nie tylko pobieranie takiego artykułu (jeśli tego zechcesz), ale także automatyczne oznaczanie go jako nowość. Dzięki temu na stronie głównej Twojego e-sklepu kupujący zawsze znajdą produkty, które dopiero co pojawiły się w ofercie.

Blokowanie produktów bez zdjęć


Wśród setek tysięcy produktów udostępnianych przez hurtownie zdarzają się takie, które nie posidają zdjęć. Tymczasem klienci chcą kupować wyłącznie produkty, które mogą obejrzeć.

Mechanizm blokujący pobieranie produktów bez zdjęć pozwoli uniknąć sytuacji, w której klienci od razu porzucają Twoją ofertę.

Gotowy moduł integracji z hurtowniami Sky-Shop.pl


Gotowy moduł integracji z hurtowniami Sky-Shop.pl posiada wszelkie wspomniane wcześniej, kluczowe udogodnienie oraz szereg innych funkcji. Co więcej, jest to kompleksowe oprogramowanie w pełni dostosowane do sprzedaży online, dzięki czemu korzystasz nie tylko z zaawansowanej integracji z hurtownią, ale także innych mechanizmów np.:

 • Dwukierunkowej integracji z Allegro.
 • Wbudowanego systemu księgowego.
 • Integracji z porównywarkami cen i opinii.
 • Integracji z szybkimi płatnościami oraz rozmaitymi dostawcami usług przewozowych.

Co ciekawe, funkcjonowanie integracji z hurtowniami oraz wszelkie inne możliwości testujesz bezpłatnie przez 14 dni – bez żadnych zobowiązań. To doskonały czas, by poznać możliwośći, jakie da Ci system!